نگهداری میوه در سرخانه تحت شرایط استاندارد دما ورطوبت نسبی (به نحوی است که به خواص ظاهری و شیمیایی و طعم سبزیجات آسیبی وارد نشود) باعث افزایش طول عمروحفظ کیفیت آن می گردد. همچنین توزیع میوه سردخانه ای خارج از فصل تولید، سود بیشتری را برای کشاورزان و باغداران حاصل می‌کند.

تقسیم بندی مرکبات:

1-     انواع پرتقال شامل والنسیا، بروهن، بیروتی، پاین‌اپل، تاروکو، تامسون، تمپل، ...

2-    انواع نارنگي شامل انشو، کینو، کلمانتین و یونسی و ...

3-    انواع گريپ فروت شامل انواع مارش بی دانه، ردبلاش

4-    ليمو ترش

5-    ليمو شيرين

6-    ليمو عماني (لايم )

تغییر رنگ پوست مرکبات بر روی درخت لزوما نشانه رسيده بودن محصول نمی باشد مركبات معمولا هنگامي برداشت می‌شوند كه قابل مصرف باشند از طرف دیگر هر اندازه که میوه پس از رسیدن بیشتر روی درخت مانده و چیده نشود طول عمر آن پس از چیده شدن کاهش می‌یابد.

عوامل مؤثر در ماندگاری مرکبات :

-         زمان برداشت محصول و شرایط آن در زمان برداشت

-         تکنولوژی تولید مانند درخت پايه، نوع پيوند و نژاد،  شیوه آبياري، زمان و نوع  هرس

-         سم پاشی و تیمار درخت و بطور کلی میزان رسیدگی به درخت

-         شرايط نگهداری محصول چیده شده در سردخانه مرکبات شامل دما و رطوبت نسبی

 

 

برداشت و نگهداری مرکبات در سردخانه و انبار

در صورت کشش و تقاضای بازار، بهتر است مرکبات به صورت رسیده چیده شده و به صورت تازه به بازار عرضه شوند. همچنین شرایط آب و هوایی هنگام برداشت باید به گونه‌ای باشد که تاثیر زیان آوری بر روی مرکبات باقی نگذارد. از جمله این شرایط می‌توان به بارش باران و برف و وجود گرد و غبار شدید و ... اشاره نمود. همچنین با توجه به این نکته که مرکباتی که هنگام چیدن روی زمین می‌افتند، به قارچ آلوده می‌شوند، بهتر است که مرکبات بر زمین افتاده با سایر میوه‌ها در یک محل قرار نگیرند و اینکه بهتر است میوه‌ها بر زمین نیفتند.میوه رسیده شده در گذشته تا کنون به کمک طعم و رنگ و شیرینی شناسایی شده است. هم اکنون با پیشرفت تکنولوژی می‌توان با معیارهای دقیق آزمایشگاهی رسیدن میوه را تعیین نمود.

مرکبات برای برخورداری از عمر مفید نگهداری بایستی تمیز، سفت، عاری از هرگونه بیماری قارچی و یا فیزیولوژی بوده  و کاملا بدون لکه باشند. لکه روی مرکبات می‌تواند ناشی از فرآیند چیدن و یا آلودگی حشرات و یا سقوط از درخت باشد.

اتيلن كه براي رنگ اندازی استفاده مي‌شود برای مرکباتی که بایستی طولانی مدت ذخیره شوند مناسب نیست زيرا اين كار فرآیند تخریب میوه را تشدید می‌کند. ترجیح این است که مرکبات با دم ذخیره شوند.

قبل از ورود به انبار بهتر است شاخ و برگ‌ها از مرکبات جدا شده و میوه‌ها در افشان آب و یا شناور کردن در تانک شستشو شوند. و قارچ‌کشی روی آنها انجام گیرد. این فرآیندها بهتر است سریع انجام گیرد. و در مورد میوه‌هایی که پرآب هستند باید این فرآیند 24 ساعت پس از برداشت مرکبات صورت گیرد. در مورد لیمو ترش و لیمو شیرین نیاز به شستشو همیشگی نیست.

پس از شستشو باید میوه مدتی در هوا قرار داشته باشد تا آب پوست مرکبات کم شده و مقاومت آن بالاتر رود. این فرآیند به مقاومت پوست در مقابل لهیدگی یا قاچ خوردن  را افزایش می‌دهد.

سپس می‌توان یک لایه مومی روی میوه پوشش دهی کرد تا در صورتیکه قسمتی از پوشش طبیعی آن از بین رفته است به کمک لایه مومی محافظت شود. پس از این مرحله می‌توان درجه بندی میوه بر اساس اندازه انجام گیرد.

 - فرآیند چیدن در هوای خنک و ساعات خنک روز انجام شود و میوه‌ها به سرعت به سایه منتقل شوند.

 - توصیه می‌شود از میوه چین استفاده شود.

 - برداشت در روزهای بارانی انجام نشود زیرا باعث افزایش تولید کپک در محصولات می‌شود.

 - در صورتی که کارگران از دستکش استفاده کنند آسیب کمتری به محصولات وارد می‌آید.

در تابستان بهتر است جعبه‌های پر شده کمی مرطوب شوند تا علاوه بر خنک شدن مرکبات از چروکیده شدن پوست آنها نیز جلوگیری شود.

برداشت پرتقال یا سایر مرکبات بهتراست در کیسه برزنتی یا سطل مخصوص لاستیکی وعاری از سنگریزه و خاشاک انجام شود. و همچنین دقت شود که میوه‌ها در کیسه له نشوند. 

 نگهداری مرکبات

-         پیچیدن مرکبات در کاغذ علاوه برحفظ وزن آنها در حین حمل و نقل باعث میشود در صورتی در صورت وجود آلودگی در یک قسمت، این آلودگی به قسمت‌های دیگر گسترش پیدا نمی‌کند.

-         مرکبات را می‌توان در جعبه‌های چوبی یا پلاستیکی،  پالت فلزی، کارتن‌های مقوایی یا در طبقات و به صورت باز نگهداری کرد.

-         در صورت نزدیک بودن محل تولید و محل نگهداری برخورداری محل نگهداری از تهویه مناسب و دمایی در حدود  10 تا 15 درجه سانتیگراد ، می‌توان مرکبات تازه و با کیفیت بالا را بدون نیاز به سرمای اضافی در انبار نگهداری نمود.

شرایط نگهداری برخی میوه ها و سبزیجات در سردخانه بالای صفر

 

 

 کارشناسان گروه صنعتی دامون پروژه به پشتوانه تجارب حاصل از اجرای موفق بیش از پنجاه پروژه در زمینه طراحی و ساخت انواع سردخانه مواد غذایی و استقرار تیم های کاری در جزیره کیش و مرکز ایران (اصفهان) آماده ارایه خدمات فنی و مهندسی درکلیه نقاط کشور می باشند.